Respublikiniame etikos konkurse ,,Moralinės dilemos“

9 klasės mokinys Jokūbas Radžvilas dalyvavo 2019 m. respublikiniame etikos konkurse,,Moralinės dilemos“ 9–10 klasių mokiniams  ,,Žmogaus paskirtis žemėje“. Iš viso konkurse dalyvavo 153 mokiniai iš 49 Lietuvos  mokyklų (105 mergaitės ir 48 berniukai). Beveik visi mokiniai  buvo iš gimnazijų.

     Šiais metais 9–10 klasių mokiniai turėjo išspręsti  dvi moralines dilemas. Viena jų buvo susijusi su įvaikinimo paslaptimi ir jos paviešinimu. Kita – su lyderystės mokykloje problema. Taip pat reikėjo   surasti, kurie pateikti turkų dailininko G. D.Eksioglu paveikslai atitinka šias dilemas ir savo nuomonę pagrįsti; pateikti paveikslą/nuotrauką  asmenine dilema ,,Žmogaus paskirtis žemėje“ ir jį paaiškinti ir kt.

     Konkurso užduotys buvo gana sunkios, pritaikytos aukštesniųjų gebėjimų mokiniams. Jų atlikimas reikalauja ne tik etikos, bet ir filosofijos, lietuvių kalbos, informacinių technologijų žinių ir gebėjimų. Mokinys  savo teiginius turi  pagrįsti vienokiais ar kitokiais argumentais, kritiškai mąstyti, spręsti problemas. Užduočių atlikimas reikalauja kūrybiškumo.

      Nors į II konkurso etapą Jokūbas nepakliuvo, tačiau  džiaugiuosi  mokinio parodyta  iniciatyva, nes kiekvienas dalyvavimas veikloje duoda tam tikrą  patirtį, iš kurios mokomės.

Etikos mokytoja Laima Malakauskienė