,,Tu užsimerk ir įsiklausyk, kaip skamba Kalėdos“ (,,Juoksis angeliukai“)


  Gruodžio 12 d. Bubių mokykloje vyko šventinis renginys-koncertas ,,Šv. Kalėdų belaukiant“ pagal H. K. Anderseno pasaką ,,Mergaitė su degtukais“.

   Renginio organizatorės – muzikos mokytoja Sandra Banevičienė ir Humanitarinių mokslų metodinė grupė.

 Koncerto įžangoje skambėjo varpelių, trikampių ir metalofonų muzika. Kūrinį ,,Mėnesienoje“ atliko muzikos būrelio ,,Linksmieji garsiukai“ 1–4 klasių mokiniai, skambėjo nuotaikinga dainelė ,,Juoksis angeliukai“ (vadovė – muzikos mokytoja Sonata Abromavičienė).

PagalK. Anderseno pasaką ,,Mergaitė su degtukais“ triukšmingoje miesto gatvėje skubėjo šventiškai pasipuošusios ponios, riestainių pardavėjas  ir kt. pasakos personažai (vaidino 5–6 klasių mokiniai).    Pagrindinė veikėja –mergaitė su degtukais  (vaidino 5 klasės mokinė Ema Vadeikytė) dainavo apie liūdną našlaitės gyvenimą ir siūlė visiems pirkti degtukų. Šis pagrindinis motyvas sujungė visas koncerto dalis.

   Scenoje buvo pilna veiksmo – dainų ir šokių.  Darželinukų grupė ,,Spinduliukai“ kartu su muzikos mokytoja Sandra dainuodami ,,Eglut, eglut“ šoko rateliu aplink šventiškai papuoštą eglutę, priešmokyklinio ugdymo ,,Drugelių grupė“ dainavo dainą ,,Angelo sparnas“(vadovė Sonata Abromavičienė), šoko šokį ,,Nykštukas Tukas“, o pirmokai – šokį „Traukinukas“ (šokių mokytojas Stasys Kazlauskas).

   Švelniai skambėjo antrokės Gretos Krištopaitytės ir muzikos mokytojos Ritos Navickienės  atliekama ,,Lopšinė“, dainavo 5–9 klasių mergaičių vokalinis ansamblis (vadovė – S. Banevičienė, daina ,,Balti“),  mokyklos mokytojos (daina ,,Žiemos kelias“).

    Renginio pabaigoje skambėjo visų dalyvių  atliekama kalėdinė giesmė ,,Tyli naktis“ ir palinkėjimas visiems įžiebti savo širdyse  užuojautos, atleidimo, gerumo, meilės,vilties žiburėlį, kad visi su džiaugsmu pasitiktume pačią gražiausią metų šventę – šv. Kalėdas. Visiems geros artėjančios šventės palinkėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Radionovienė.

Lietuvių kalbos mokytoja Laima Malakauskienė