Šiaurietiška šviesos ir knygos diena

Jau tradiciškai dalyvaujame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Lapkričio 12–16 d. šiaurės bei kaimyninių šalių bibliotekos vaikus ir suaugusiuosius pakvietė į įvairius renginius. Šių metų tema – „Herojai šiaurėje“. Lapkričio 12 d. mokyklos skaitykloje vyko skaitymas – integruota lietuvių kalbos pamoka 1–5 klasių mokiniams. Pamokos pradžioje mokiniai buvo supažindinti su projektu ir Skandinavijos šalimis. Mokiniams labai patiko pamokantis švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų tekstas „Superherojų vadovas“, kurį išraiškingai skaitė 3–5 klasių mokiniai. Skaitymas buvo nenuobodus – buvo rodomos istorijos vaizdinės skaidrės.

Skaitymo diena baigėsi, tačiau šiaurės šalių savaitė tęsiasi. Aukštesniųjų klasių mokiniams  šią savaitę vyks tyliojo skaitymo pamokos, kurių metu visi skaitys šiaurės šalių autorių knygas. Savaitės pabaigoje bus parengta paroda-konkursas „Superherojų akiniai“.

 

                                                    Mokyklos bibliotekininkė Sonata Abromavičienė