Įžiebėme  baltų vienybės ugnį

Rugsėjo 22–dienos vakarą ant Bubių (Dubysos) piliakalnio Baltų vienybės ugnį įžiebti  rinkosi visa Bubių bedruomenė.

Bubių bendruomenės nariui Vladui Palubinskiui įžiebus aukuro ugnį, mokyklos mokinių grupelė giedojo giesmelę „Dega ugnelė“. Vėliau nuskambėjo Tautiška giesmė. Laužo šviesoje, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Mačiulis, buvęs mokyklos direktorius Reimundas Varapickas, bendruomenės narys Vladas Palubinskis visus sveikino ir prisiminė baltų tautų istoriją, būdą, savitumą bei vieningumą. Visi drauge, tiek mokyklos mokiniai, tiek Bubių etnografinis ansamblis „Obelėlė“ dainavome linksmas liaudiškas dainas, žaidėme liaudiškus žaidimus, vaišinomės kepta duona ir gira. Sutartu laiku leidome fejerverkus, taip  pažymėdami, kad Bubių piliakalnio gynėjų dvasia gyva!

Nepabūgome vėjo ir darganos,  nes mus šildė vienybės laužas, kurį įžiebėme vardan baltų praeities ir ateities. Džiaugėmės šia įspūdinga švente ir  didžiavomės, kad esame baltų ainiai.

 

          Bubių mokyklos bibliotekininkė Sonata Abromavičienė

DCIM100MEDIADJI_0625.JPG