Renginys ,,Knygvežiukas veža“ Bubių mokykloje

Rugsėjo 10 d.  Šiaulių r. Bubių mokyklos 5–8  klasių mokiniai ir dalis dešimtokų  susitiko  su  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos jaunų darbuotojų komanda,  įgyvendinančia  projektą „Knygvežiukas veža“. Renginį sudarė net trys dalys.

Pirmoje dalyje – ,,Knygų skaitymo varžybose“- dalyvių poros  gavo po vieną skirtingą knygą ir per 15 min. turėjo atlikti 5 užduotis, t.y. atsakyti į klausimus remiantis knygos tekstu.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė antroji programos dalis – „Forumo teatras“. Ją nuotaikingai pradėjo Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė  ir jaunieji aktoriai. Programos  metu  visi renginio dalyviai turėjo galimybę diskutuoti su veikėjais, keisti, tobulinti situacijas… Jaunimo „Forumo teatro“ aktoriai (Šiaulių Juliaus Janonio ir Šiaulių Didždvario gimnazistai) suvaidino istoriją pagal Gendručio Morkūno apysaką ,,Iš nuomšiko gyvenimo“. Nuomšikas – tai vaikų namų auklėtinis, iš kurio tyčiojasi kiti klasės draugai, žeminančiai su juo elgiasi mokytojas, vadina jį ,,banditu“. Iš tiesų suvaidinta baisi situacija (smurtas, patyčios, pažeminimas). Nėra lengva tai matyti, nes tai pasitaikančios realybės atspindys? Pažiūrėjus iš karto peršasi mintis, o gal to neturėjo matyti jaunieji žiūrovai? Ar ne per dažnai mes matome nepagarbų  elgesį  mokykloje, smurtą  kino filmuose, teatre?Ar ne smagiau būtų pažiūrėti gražaus bendravimo pavyzdį? Tačiau turbūt kitoks „Forumo teatro“ vaidmuo: įtraukti žiūrovus į diskusiją, įvardinti problemą, užduoti klausimus personažams, ieškoti įvairių sprendimo būdų, netgi išbandyti  savo siūlomos situacijos sprendimo būdą; situaciją suvaidinti kitaip. Kitokį  mokytojo vaidmenį suvaidinti išdrįso Bubių mokyklos dešimtokė Gabrielė Grybaitė.

Trečioje  dalyje visų laukė išmanioji literatūrinė viktorina. Dalyvių komandos turėjo sugalvoti komandos pavadinimą ir  greitai atsakyti į 15  klausimų iš literatūros (iš keturių  atsakymų pažymėti tinkamą). Pavyzdžiui,Kokios spalvos katytė J. Biliūno apsakyme ,,Kliudžiau“?Atsakydami į klausimus mokiniai, naudodami planšetes, ne tik pakartojo literatūros žinias, bet kartu lavino ir IKT įgūdžius.

Renginio pabaigoje organizatoriai apdovanojo nugalėtojus, o mokyklos bibliotekai padovanojo naujų knygų. Visiems buvo įdomu ir naudinga. Mokiniai aktyviai dalyvavo visose veiklose, kurios skatino jų domėjimąsi knyga, skaitymu. Tai buvo pamokos KITAIP. Labai dėkojame Knygvežiuko komandai ir tikimės, kad  gražus bendravimas su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteka tęsis ir mes sulauksime dar ne vieno prasmingo renginio, kuris praturtins mokinių ir mokytojų akiratį.

 

Laima Malakauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Sonata Abromavičienė, mokyklos bibliotekininkė